BDDK Kredi Kartı Düzenlemesi

BDDK Kredi Kartı Düzenlemesi.

Online alışverişlerde kullanılan kredi kartları ile ilgili daha önce BDDK tarafından uygulanan düzenleme sonrasında, bankalarına onay vermeyen kullanıcılara ait kartlar 31 Ocak 2018 tarihinden başlayarak online alışverişe kapatıldı.

Kredi kartıyla yapılacak çevrimiçi alışverişte kullanıcı onayı zorunluluğu getiren tatbikin uygulanma zamanı 17 Ağustos’tan 31 Aralık’a uzatılmıştı.  Uygulama  1 Ocak 2018’de başlayacaktı fakat BDDK son bir onaylama ile müddetini 31 Ocak 2018’e uzatmıştı.

Buna göre Artık kart sahipleri kolay anlaşılır biçimde istekte bulunmadığı müddetçeferdi banka kartları ve kredi kartları elektronik alışveriş işlemlerine kapalı olarak üretilecek. Dileyen kartını sonradan internet kullanımına müşteri hizmetlerini arayararak online alışverişe açtırabilecek.

Kartınız online alışverişe nasıl açılır?

Online alışveriş onayı için 3 metot bulunuyor. Kullanıcılar bankanın mobil ya da web sitesinin ayarlar bölümünden, telefonla (Sesli veya SMS) ve şubeye giderek bu fonksiyonu gerçekleştirebilecek. Otomatik ödeme talimatları ise bu kapama işlemleri dışında kalmaktadır. Şu demek oluyor ki bankanıza onaylamavermeseniz bile daha önceki verilmiş otomatik ödeme talimatları bu durumdan etkilenmeyecek.

Alternatif online ödeme yöntemi nelerdir?

Bu uygulamadan sonra kullanıcılar banka kartlarıyla market ve diğer fiziksel mağaza alışverişlerini sürdürseler de, online olarak alışverişlerini yapmak için kartlarını bahsettiğimiz işlemlerle kullanıma açmalı veya limitini kendi belirlediği alternatif ödeme yöntemlerini kullanmalı.

Eğer sizde kartlarınızı kullanamıyorsanız ve online olarak alışveriş yapma ihtiyacı duyuyorsanız sistemimiz üzerinden canlı sohbet alanından uzman müşteri temsilcimize bağlanarak sizin için özel oluşturulacak olan paykasa kartınızı temin edebilirsiniz. İnternetten online olarak alışveriş yapmanızı sağlayan paykasa kartla hesabınız asla şaşmaz.